Jak najtaniej wysłać paczkę do Holandii i z Holandii do Polski

Grzegorz Góral
29 września 2023
Szacowany czas czytania: 4 minuty

Wysyłka paczek między Polską a Holandią nie musi być kosztowna ani skomplikowana. Osoby, które chcą tanio, szybko i bezpiecznie dostarczyć paczkę do swoich krewnych lub przyjaciół mieszkających za granicą, mogą skorzystać z wielu opcji. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie, jak wysłać paczkę do Holandii, omawiając różne możliwości wysyłki i przedstawiając argumenty za lub przeciw takiemu wyborowi.

Jak tanio wysłać paczkę do Holandii? Przegląd możliwości

Holandia to jeden z najczęstszych kierunków emigracji zarobkowej z Polski. Zazwyczaj jednak w kraju pozostają krewni oraz znajomi osób, które zdecydowały się na przeprowadzkę. W związku z tym istnieje oczywista potrzeba wzajemnej komunikacji, a także możliwość taniego przesyłania sobie nawzajem paczek. Szukając możliwości dostarczenia przesyłek pomiędzy Polską a Holandią, można natrafić na wiele możliwości. Oferty różnego rodzaju przewoźników często znaczącą od siebie odbiegają. Szczegóły omawiamy poniżej.

Poczta Polska

Nasz narodowy przewoźnik, świadczący powszechne usługi pocztowe na terenie kraju, ma w swojej ofercie także przesyłki międzynarodowe. Jeśli zastanawiasz się, jak najtaniej wysłać paczkę do Holandii, powinieneś rozważyć właśnie tę opcję. Poczta Polska jest zwolniona z podatku VAT, a tym samym może świadczyć takie usługi taniej od innych przewoźników. Z drugiej strony, zdecydowanie nie jest to faworyt pod względem prędkości dostarczenia przesyłek. Ponadto, z tej możliwości mogą skorzystać tylko nadawcy z Polski.

Firmy kurierskie

Prywatne przedsiębiorstwa kurierskie to najczęściej wybierane rozwiązanie. Nadawcy mają do wyboru kilkanaście międzynarodowych firm, działających na terenie Europy. Jeśli priorytetem jest dla Ciebie to, aby jak najszybciej wysłać paczkę do Holandii, firma kurierska okazuje się doskonałym wyborem. Coraz rzadziej słyszy się o uszkodzeniu przesyłek w takim transporcie, ponieważ prywatnym przedsiębiorstwom zależy na renomie. Taka usługa jest jednak kosztowna, szczególnie w przypadku dużych i ciężkich przesyłek.

Firmy transportowo-logistyczne

Transport pomiędzy Polską i Holandią oferują także firmy spedycyjne, jednak zwykle nie zajmują się one transportem pojedynczych paczek. Zazwyczaj zresztą współpracują jedynie z firmami, a nie indywidualnymi klientami. Można jednak przejrzeć ich oferty w przypadku przeprowadzki do Holandii — lub powrotu do Polski — z większym dobytkiem, obejmującym meble oraz sprzęt RTV i AGD.

Firmy przewozowe – busy do Holandii

Usługę dostarczania przesyłek coraz częściej wprowadzają do swojej oferty firmy, których głównym obszarem działalności jest przewóz osób. Taka opcja staje się coraz popularniejszym sposobem wysyłania paczek do innych krajów lub z zagranicy do Polski. Ceny takiej usługi są konkurencyjne względem firm kurierskich, często nawet niższe, a czas dostawy może być jeszcze szybszy. Jest to możliwe dzięki temu, że busy do Holandii i z powrotem kursują codziennie, a kierowcy odbierają przesyłki bezpośrednio od nadawcy i — w przypadku porannego kursu — dostarczają jeszcze tego samego dnia bezpośrednio pod drzwi odbiorcy. W przypadku przesyłek kurierskich paczka przemieszcza się różnymi środkami transportu, w międzyczasie przechodząc przez różne sortownie. Mimo że proces ten odbywa się sprawnie, wydłuża nieco czas dostawy przez kurierów.

Jak najlepiej wysłać paczkę do Holandii?

Jak widać, możliwości są spore, a wybór powinno się uzależnić od swoich możliwości finansowych oraz tego, jak ważny jest czas dostawy. Najtaniej będzie skorzystać z usług firmy przewozowej. W przypadku, gdy zależy Ci na tym, by szybko wysłać paczkę do Holandii, najlepszym wyborem okazuje się bus do Holandii, a w dalszej kolejności — wciąż jednak atrakcyjnym pod względem czasu dostawy — firma kurierska. Z kolei przedsiębiorstwa spedycyjne raczej nie świadczą usług tego typu. W przypadku wysyłki gabarytów największe możliwości dają wysyłki kurierem, choć wiąże się to z kosztami. Mamy nadzieję, że powyższy artykuł rozwiązał Twoje wątpliwości w kwestii tego, jak wysłać paczkę z Holandii do Polski.

Grzegorz Góral

Brak komentarzy

Twój adres email nie zostanie opublikowany.