Busem do Holandii – ile godzin trwa podróż?

Grzegorz Góral
29 maja 2023
Szacowany czas czytania: 3 minuty

Przejazd busem z Polski do kraju wiatraków i tulipanów jest jedną z najszybszych i najwygodniejszych metod transportu. Wielu rodaków podróżuje tam np. w celach zarobkowych, lub by zobaczyć się z rodziną i często zależy im na czasie. Jeśli wybierasz się tam po raz pierwszy, zapewne zastanawiasz się, ile jedzie bus z Polski do Holandii. Czy jest to długa podróż? Jak pogoda może wpłynąć na czas przejazdu? Dowiesz się tego z poniższego tekstu.

Ile jedzie bus z Holandii do Polski i z Polski do Holandii?

Czy wiesz, jak długo jedzie bus do Holandii? Finalny czas przejazdu uzależniony jest od wielu czynników, które omówimy szczegółowo w dalszej części tekstu. Można jednak podać średnie widełki – zwykle podróż trwa ok. 10-12 godzin. Czy to długo? Warto porównać opcję przejazdu nowoczesnym busem z innymi środkami transportu.

Samolot – choć w tym przypadku podróż trwa krócej, jest też zdecydowanie droższa. Poza tym nie każdy lubi latać ani biegać w tłumie ludzi po lotnisku. Drugim rozwiązaniem jest przejazd samochodem na własną rękę. Wygoda i czas przejazdu są porównywalne z busem, natomiast w tym przypadku trzeba liczyć się z wysokimi cenami za paliwo – będzie to szczególnie odczuwalne, jeśli zdecydujesz się jechać w pojedynkę. Opcja trzecia, czyli podróż pociągiem odradzana jest ze względu na długość całego przejazdu i konieczność przesiadek.

Jeśli porównasz sobie, ile jedzie bus z Polski do Holandii i w jakim budżecie zamknie się taka podróż, zdecydowanie najkorzystniej wypada właśnie opcja zorganizowanego przejazdu w nowoczesnym, komfortowym busie przystosowanym do przewozu osób.

Ile się jedzie busem do Holandii – od czego zależy czas podróży?

Jak już wspomnieliśmy to, ile jedzie bus z Holandii do Polski (lub w drugą stronę) uzależnione jest od kilku czynników. Są to m.in.:

  • stan techniczny pojazdu – w Grego Bus dysponujemy flotą nowoczesnych busów, które regularnie poddawane są przeglądom w specjalistycznych serwisach samochodowych; pod tym względem nie musisz więc martwić się o czas podróży;
  • warunki pogodowe na trasie;
  • prędkość na drodze – średnio ok. 120-125 km/h z uwagi na bezpieczeństwo pasażerów;
  • miejsce wyjazdu i miejsce docelowe podróży.

Jak długo jedzie bus do Holandii w różnych warunkach pogodowych?

Niestety pogoda nie zawsze dopisuje i czasami podróż do Holandii odbywa się w trudnych warunkach atmosferycznych. To oczywiście wymusza na naszych kierowcach zredukowanie prędkości i zachowanie większej czujności podczas jazdy. W zależności od nasilenia opadów atmosferycznych (deszczu, gradu, śniegu) czy mgły podróż może wydłużyć się o dodatkowe kilka godzin. Pamiętaj: bezpieczeństwo naszych klientów zawsze jest na pierwszym planie.

Czas przejazdu busa z Polski do Holandii – podsumowanie

Ile godzin busem do Holandii? Przykładowe przejazdy z Grego Bus wyglądają następująco:

  • Warszawa-Amsterdam – 12 godz.,
  • Wrocław- Amsterdam – 9 godz.,
  • Poznań-Rotterdam – 10 godz.

Zachęcamy do skorzystania z usług naszej firmy przewozowej. Możesz u nas liczyć na miłą obsługę, wiele opcji przejazdowych do Holandii z Polski i co najważniejsze – komfortową, szybką podróż z naszymi doświadczonymi kierowcami!

Grzegorz Góral

Brak komentarzy

Twój adres email nie zostanie opublikowany.