Skip to main content

Wynajem busa dla agencji pracy – transport pracowników sezonowych

Grzegorz Góral
29 kwietnia 2024
Szacowany czas czytania: 7 minut

Przewóz pracowników sezonowych z Polski w wybrane miejsce w Europie możesz zorganizować busem. Wynajem busa z kierowcą gwarantuje bezpieczny i sprawny transport wszystkich pracowników w jednym czasie pod wskazany adres. Co musisz wiedzieć o takim sposobie organizacji przewozu? Dlaczego warto wybrać busa z kierowcą? Jakim busem zorganizować wyjazd dla pracowników? Poznaj wszystkie odpowiedzi!

Zorganizowanie przejazdu dla pracowników – czy warto?

Dla pracodawców i pracowników sezonowych świetnym rozwiązaniem jest wynajem busa z kierowcą. Cena za kilometr jest na tyle niska, że pracownik może bez trudu pokryć koszty przejazdu. Z jednej strony to spore odciążenie dla pracowników sezonowych, którzy musieli wcześniej podjąć pewne działania i wydatki przed wyjazdem. Z drugiej pokazuje im, że firma jest w stanie zagwarantować im wynajem busa z kierowcą bez względu na miejsce zamieszkania i dzięki osobistemu zaangażowaniu zmniejsza koszty w porównaniu do samodzielnie zorganizowanego wyjazdu.

Poza tym warto wziąć pod uwagę następujące korzyści z wynajęcia busa z kierowcą:

 • Zwiększenie punktualności. Organizacja przejazdu dla pracowników busem zmniejsza ryzyko opóźnień i innych problemów komunikacyjnych. Pracownicy docierają w wybrane miejsce jednocześnie, co przyczynia się do lepszego zorganizowania stanowisk pracy.
 • Podniesienie zaangażowania pracowników. Świadomość, że pracodawca wynajmuje busa dla pracowników, by zabrał ich spod domu, poprawia morale i wzbudza większe zaufanie. Pracownicy koncentrują się tylko na wykonywaniu zadań i nie muszą martwić się o zorganizowanie przejazdu we własnym zakresie.
 • Kierowca doskonale zna lokalizację. Zwłaszcza przy pierwszym przejeździe pracownicy mogą nie wiedzieć dokładnie, jak wygląda miejsce pracy i gdzie jest zlokalizowane. Doświadczeni kierowcy przemieszczają się stale między Polską a wybranymi lokalizacjami w Niemczech, Belgii i Holandii, więc świetnie znają sposoby dojazdu w wybrane miejsca.
 • Zwiększenie bezpieczeństwa pracowników. Na trasach międzynarodowych może wydarzyć się naprawdę wiele nieprzewidzianych sytuacji. Dlatego zorganizowany przez pracodawcę transport busem to sposób na zminimalizowanie ryzyka sytuacji, które mogą zagrozić bezpieczeństwu pracowników sezonowych.

Wynajem busa z kierowcą do wyjazdu za granicę

Co warto wziąć pod uwagę przy podjęciu decyzji o wynajmie busa z kierowcą? Pracownicy sezonowi muszą dotrzeć we wskazaną lokalizację w określonym czasie, co zmusza firmę transportową do zrealizowania optymalnej trasy z jednoczesnym dopasowaniem do adresów zamieszkania poszczególnych pracowników. Dlatego firma transportowa powinna być na tyle elastyczna, by umiejętnie przystosować się do oczekiwań i potrzeb zamawiającego. Jeśli więc potrzebny jest bus z Polski do Holandii, to najlepszym rozwiązaniem będzie wynajęcie go od firmy, która świadczy usługi przewozowe.

O czym jeszcze warto pamiętać, zanim zrealizujesz wynajem busa 9 osobowego z kierowcą? Cena to jeden z elementów, który warto wziąć pod uwagę, ale nie jedyny. Oto więcej czynników:

 • Dokumentacja i ubezpieczenia – przewoźnik powinien być świadomy wszelkich wymagań związanych z formalnościami przy przewozie pracowników na trasach międzynarodowych. Musi też mieć certyfikaty związane z organizacją przewozu osób oraz towarów. Do jednych z najważniejszych elementów zaliczają się ubezpieczenia również dla pasażerów na wypadek nieszczęśliwego zdarzenia. Upewnij się o tym wcześniej.
 • Jakość floty pojazdów – to również czynnik związany z bezpieczeństwem, gdy sięgasz po wynajem busa z kierowcą. Cena za kilometr jest adekwatna do wielkości pojazdu, ale też jego jakości. Najlepiej wybierać spośród firm, które realizują przejazdy nowymi busami, których stan techniczny jest na najwyższym poziomie.
 • Doświadczenie kierowców – zdecydowanie się na busa dla pracowników sezonowych wiąże się z dopasowaniem trasy do indywidualnych potrzeb. W trakcie podróży mogą pojawić się postoje, objazdy lub inne nieprzewidziane sytuacje, które wymagają podjęcia reakcji ze strony kierowcy. Poza tym pasażerowie również na różne sposoby znoszą podróż, dlatego kierowca powinien też umieć przynajmniej w podstawowym zakresie udzielić pomocy i zorganizować ją w większym zakresie, gdy jest potrzebna.
 • Koszty i warunki umowy – przed podjęciem współpracy dobrze zapoznaj się ze wszystkimi warunkami umowy i propozycjami na wynajem busa 9 osobowego z kierowcą. Cena powinna być adekwatna do realizowanych usług, wszystkie koszty jasne i przejrzyste a sama umowa w pełni transparentna. Sprawdź, cy firma zapewnia zniżki, jeśli cyklicznie zamawiasz określoną liczbę miejsc dla swoich pracowników.

Warto poświęcić nieco czasu na poznanie przewoźnika, by przekonać się o jego jakości. Przy organizacji transportu dla pracowników sezonowych liczy się bezpieczeństwo i powtarzalność. Dobrze rozpocząć długofalową współpracę z zaufanym przewoźnikiem, zwłaszcza gdy organizujesz prace sezonowe w cyklicznych okresach.

Transport pracowników sezonowych – jakiego busa wybrać?

Forma transportu ma znaczenie nie tylko pod względem kosztów, ale też zapewnienia komfortowych warunków dla pracowników. Te mają bezpośredni związek z wielkością busa i jego wyposażeniem. Popularnym rozwiązaniem jest wynajem busa 9 osobowego z kierowcą. Cena takiego busa dla jednego pasażera to ok. 500 zł. W przypadku stałej współpracy, przewoźnik może indywidualnie wyznaczyć koszty związane z wyjazdem. To świetne rozwiązanie zarówno dla rekruterów jak i pracodawców, ale też pracowników sezonowych, którzy mogą liczyć na zniżkę na przejazd.

Skoro mowa o wyborze busa, warto wziąć pod uwagę również jego wyposażenie. W Grego Bus oferujemy wynajem busa z kierowcą, który może prowadzić jeden z pojazdów marki Mercedes Sprinter lub Renault Master. Każdy z nich zapewnia gwarancję najwyższego poziomu bezpieczeństwa i wygody. Wnętrza busów są utrzymane w wariancie VIP. Oznacza to przede wszystkim obecność:

 • obecność regulowanych foteli w wariancie indywidualnym z zagłówkami, podłokietnikami i pasami bezpieczeństwa;
 • klimatyzacji;
 • dodatkowego ogrzewania;
 • zasilania 230V;
 • bezprzewodowego internetu WI-FI;
 • telewizora.

Wynajem busa z kierowcą od Grego Bus

Dlaczego wybrać właśnie Grego Bus i wynajem busa z kierowcą? Cena za kilometr jest jedną z najniższych na rynku, co przyczynia się do świetnego stosunku jakości do kosztów. W Grego Bus oferujemy przewozy nowymi busami z salonu marki Mercedes i Renault. Każdy z nich przygotowany jest na trudy podróży do Niemiec, Belgii czy Holandii. Mamy wieloletnie doświadczenie w tego typu transporcie, co przekłada się na stworzenie świetnych warunków dla pracowników sezonowych.

Dlaczego jeszcze warto wybrać Grego Bus? Oprócz świetnej floty i doświadczonych kierowców, oferujemy naszym klientom usługę transportu door-to-door. Co to oznacza? Pasażerowie nie muszą organizować dla siebie transportu do wybranej lokalizacji. Kierowca ma dokładny adres każdego pasażera, a trasa jest organizowana tak, by dotrzeć do każdego z nich. Poza tym w Grego Bus oferujemy też transport paczek, listów i innych towarów. Możesz bez problemu wysłać z nasza pomocą prezent, zamówienie czy kartkę z życzeniami. Flota pojazdów jest wyposażona w dodatkowe zabezpieczenia, które gwarantują zapewnienie bezpieczeństwa przesyłek bez względu na ich wielkość czy ciężar. Oferujemy tego typu przesyłki dla mniejszych pojedynczych wysyłek, ale też w formie regularnej współpracy z firmami.

Przewozy pracowników sezonowych nigdy nie były prostsze. Jako rekruter, pracodawca czy organizator takiego wyjazdu możesz skorzystać z formularza zgłoszeniowego lub skontaktować się z nami w inny preferowany sposób. Formularz został stworzony tak, by zapewnić Ci maksymalną prostotę obsługi i jednocześnie zapewnić nam wszystkie niezbędne informacje. Dodatkowo możesz wybrać jeden z 3 numerów telefonów, by porozmawiać z naszymi przedstawicielami.

Pamiętaj, że wynajem busa z kierowcą w Grego Bus to świetna opcja na jednorazową i długofalową współpracę. Z nami zorganizujesz przejazd w sposób komfortowy, bezpieczny i przystępny cenowo. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami teraz i zapewnisz pracownikom sezonowym przejazd spod domu do wybranej lokalizacji za granicą. Czekamy na Twoją rezerwację!

Grzegorz Góral

Brak komentarzy

Twój adres email nie zostanie opublikowany.