Skip to main content

Jak najlepiej dojechać do Holandii?

Grzegorz Góral
30 kwietnia 2024
Szacowany czas czytania: 7 minut

Od pewnego czasu jednym z głównych celów zarobkowych Polaków jest Holandia. Trasa do tego wysokorozwiniętego kraju jest stosunkowo prosta i można ją pokonać w kilkanaście godzin. Przed rozpoczęciem podróży musisz ustalić, jaką drogę wybrać, jaki środek transportu wybrać i w jaki sposób przygotować się do jazdy. Poznaj nasze podpowiedzi!

Podróż do Holandii – jak zaplanować?

Na początek weź pod uwagę fakt, ile się jedzie do Holandii. Wszystko zależy od lokalizacji początkowej. Jeśli wybierasz podróż do Holandii z miast wschodniej Polski, podróż może zająć 18/20 godzin. Nieco inaczej jest w przypadku rozpoczęcia jazdy z zachodniej Polski. Dla przykładu relację Wrocław-Amsterdam możesz pokonać w 14/16 godzin w zależności od warunków jazdy i liczby postojów. Czas spędzony w podróży przekłada się na wielkość prowiantu, który musisz ze sobą zabrać, niezbędny bagaż podręczny i podstawowe wyposażenie. Całą resztę możesz zmieścić do bagażu ogólnego.

Co jeszcze musisz wziąć pod uwagę przed rozpoczęciem podróży? Jeśli Twoim celem jest praca, musisz wziąć ze sobą wszystkie niezbędne dokumenty. Wiesz, ile się jedzie z Polski do Holandii, dlatego jakiekolwiek późniejsze dosyłanie dokumentów czy rozwiązywanie innych problemów jest bardzo trudne. Zabezpiecz ubezpieczenia, papiery wymagane przez pracodawcę, dowód osobisty oraz inne dokumenty, które mogą przydać Ci się za granicą. Jeśli wyjeżdżasz w celach turystycznych przyda Ci się karta EKUZ. Z nią możesz korzystać z pomocy medycznej w nagłych przypadkach bez ponoszenia kosztów. Pamiętaj, że najlepiej złożyć o nią wniosek na kilka tygodni przed planowanym wyjazdem. Możesz ją oczywiście wyrobić w ambasadzie polskiej w Holandii, ale to dodatkowe komplikacje i niepotrzebna strata czasu.

Wielu pasażerów decyduje się na jeszcze jeden krok – wybierają się w podróż do Holandii na kilka dni przed zaplanowanym rozpoczęciem pracy. W ten sposób mogą, chociaż w niewielkim stopniu zaaklimatyzować się do obecnego tam środowiska. Oczywiście dużo zależy od indywidualnego planu czy dostępności miejsca noclegowego. Jednak wcześniejszy przyjazd może pozwolić nawet na to, by nieco odetchnąć po kilkunastogodzinnej podróży i z powodzeniem rozpocząć nowy rozdział.

Samochodem czy busem do Holandii?

Teraz trzeba zastanowić się jak przetransportować się na miejsce. Tutaj pojawia się pytanie: wyjazd za granicę busem czy samochodem, jeśli planujemy wziąć nieco więcej bagażu? Najpopularniejsze warianty przewozu to samochód i bus. Oba mają swoje zalety, a w kontekście czasu jazdy bus wypada zdecydowanie lepiej. Dlaczego? Poznaj wszystkie za i przeciw, które mają związek nie tylko z kosztami, ale też z czasem, bezpieczeństwem i komfortem.

Załóżmy, że planujesz dotrzeć do Holandii własnym autem. Co musisz wziąć pod uwagę? Przede wszystkim pamiętaj o takich rzeczach jak:

 • przegląd auta przed podróżą i inwestycja w ewentualne naprawy;
 • koszty paliwa;
 • dokładne wyposażenie auta w akcesoria wymagane w danym kraju.

Trzeba przyznać, że jazda własnym autem to komfortowe rozwiązaniem, gdy Twoim celem jest Holandia. Trasa przebiega wtedy przez miejsca, które Ty wyznaczasz, a odpoczynek możesz zrealizować w dowolnym momencie. Wykorzystanie swojego pojazdu ma jednak związek z tym, że wszelkie koszty bierzesz na siebie. Oczywiście jeśli zabierasz ze sobą znajomych, jest inaczej, ale często podróż do pracy to samodzielna trasa. Weź pod uwagę również ewentualne problemy, które mogą Cię spotkać w czasie jazdy autem. To, ile się jedzie do Holandii, zależy w dużej mierze od płynności na autostradach. W Niemczech i Holandii nie obowiązują opłaty dla pojazdów osobowych, więc możesz na tym zaoszczędzić. Jednak wszelkie problemy z własnym pojazdem musisz rozwiązywać samodzielnie, a to może być spory problem w obcym kraju.

Po drugiej stronie swojego wyboru masz do dyspozycji bus z Polski do Holandii. Ile się jedzie takim środkiem transportu do Holandii? Wszystko zależy od miejsca startowego, ale zwykle to kilkanaście godzin. Przed podjęciem decyzji o takiej podróży weź pod uwagę konieczność:

 • wykonania rezerwacji;
 • ograniczenia się z bagażami (w zależności od wybranej opcji przewozu);
 • nieoptymalna trasę jazdy (bus zabiera też inne osoby, które nie muszą mieszkać na idealnej trasie przejazdu).

Jednak biorąc pod uwagę fakt, ile się jedzie z Polski do Holandii swoim autem i jaki komfort masz w busie, warto postawić na tę drugą opcję. Dlaczego? Przede wszystkim kierowca busa jedzie bez zbędnych przerw. Oczywiście zatrzymuje się na wyznaczone postoje, jednak jest doświadczony w podróżach międzynarodowych i nie musi zatrzymywać się często, by odpocząć. W ten sposób szybciej może dotrzeć na miejsce niż mniej doświadczony kierowca, który może potrzebować zmiany i snu. Ty jako pasażer, możesz przespać nawet całą podróż, a na miejsce dotrzesz w wyznaczonym czasie.

Poza tym przy wyborze busa nie musisz martwić się o jego stan techniczny. To przewoźnik jest zobowiązany do zachowania pełnej sprawności pojazdów. Ty bierzesz na siebie jedynie odpowiedzialność za wykupienie biletu, podanie miejsca startowego i docelowego oraz pojawienie się w wyznaczonym miejscu o wyznaczonym czasie. To w zasadzie wszystko.

Ile się jedzie do Holandii?

Gdy Twoim celem jest Holandia, trasa zwykle zabierze kilkanaście godzin. Dużo zależy od miejsca, w którym startujesz. Holandia nie jest wielkim krajem, więc adresy docelowe znajdują się w niewielkiej odległości od siebie. Weź pod uwagę, ile się jedzie z Polski do Holandii na podstawie poniższych przykładów:

 • Lublin-Amsterdam – 18/20 godzin;
 • Warszawa-Amsterdam – 14/16 godzin;
 • Kraków-Amsterdam – 15/17 godzin;
 • Wrocław-Amsterdam – 14/16 godzin.

Czas jazdy jest przypuszczalny i zwykle zamyka się w wyznaczonych granicach. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że przy każdym kursie kierowca wybiera nieco inne drogi ze względu na różne rozmieszczenie pasażerów. Nie wpływa to jednak na duże zmiany w harmonogramie, dlatego można przyjąć, że ww. przedziały czasowe podróży są wiarygodne. Dokładne dane związane z czasem przejazdu i długością trasy do Holandii możesz poznać po wcześniejszym kontakcie z przewoźnikiem.

Długa podróż do Holandii w komfortowych warunkach

Pokonanie kilkunastu godzin w jednej pozycji może być wyzwaniem. Podobnie jak samodzielna podróż autem, która wymaga stałej koncentracji i wzięcia na siebie pełnej odpowiedzialności za koszty paliwa i przejechanie całej trasy. Dlatego dla podróżnych wybierających się do Holandii lepszą propozycją jest wybór busa od GregoBus. Dlaczego?

W naszej ofercie znajdują się pojazdy prosto z salonu, w tym Renault Master oraz Mercedes Sprinter. Wnętrze każdego z nich dostosowane jest do komfortowej i bezpiecznej jazdy przez wiele kilometrów. Każdy z podróżnych ma do swojej dyspozycji wygodny fotel z regulowanymi podłokietnikami i zagłówkiem oraz pasami bezpieczeństwa. Poza tym w każdym z busów osobowych zainstalowana jest klimatyzacja, dodatkowe ogrzewanie, ładowanie 230V, oraz telewizor. Całe wyposażenie naszych busów jest utrzymane w standardzie VIP, dla zapewnienia maksymalnego komfortu i bezpieczeństwa bez względu na czas podróży.

Oprócz absolutnej wygody podczas jazdy i sprawnego dotarcia do miejsca przeznaczenia, GregoBus oferuje też intuicyjne rezerwowanie przejazdów i wiele dodatkowych udogodnień. Wystarczy, że wybierzesz jeden z trzech dostępnych numerów telefonów i podasz kilka szczegółów takich jak:

 • datę wyjazdu;
 • kod pocztowy miejsca wyjazdu oraz lokalizacji docelowej;
 • ilość osób;
 • numer telefonu do kontaktu.

Możesz też skorzystać z naszego formularza kontaktowego, który przeprowadzi Cię przez cały proces rezerwacji. Jest on w pełni intuicyjny i zapewni Ci szybki dostęp do biletów na podróż.

Oprócz naszej oferty na przewóz osób, zapewniamy również transport paczek, listów i innych drobnych przedmiotów. Ceny oferowane za wszystkie przesyłki są w pełni transparentne i możesz wcześniej zapoznać się z pełnym cennikiem. Podobnie jak ceny podróży pasażerskich, które wcześniej możesz dokładnie poznać. Oczywiście dla naszych stałych klientów mamy specjalne oferty i rabaty. Teraz wystarczy jedynie skorzystać z wybranej formy kontaktu i zarezerwować bilet na trasę do Holandii. Zapraszamy!

Grzegorz Góral

Brak komentarzy

Twój adres email nie zostanie opublikowany.